Odżywka do włosów, czyli Twój pomocnik w codziennej pielęgnacji

Szampon i odżywka do włosów to Twój codzienny duet w pielęgnacji włosów. Mówi się nawet o tym, że odżywka może mieć większe znaczenie w pielęgnacji niż szampon do włosów. Kluczowe jest jednak dopasowanie odżywki do aktualnych potrzeb, rodzaju włosów, a także stopnia ich porowatości.

Czemu Twoje włosy potrzebują odżywki?

Na pewno myjesz swoje włosy minimum 2 lub 3 razy w tygodniu, dzięki czemu oczyszczasz je i odświeżasz. Mycie włosów nie musi być tak częste, ważne, aby było dokładne i za pomocą lekkiego szamponu oczyszczającego. Kolejny krok to nakładanie odżywki, a przynajmniej zgodnie z codzienną rutyną pielęgnacyjną. Możesz zdecydować się na odżywkę w formie kremu, sprayu, maski lub płynu. Każdy rodzaj włosów potrzebuje odżywki, która musi być dopasowana do potrzeb. Włosy normalne mają potrzeby na delikatną odżywkę pielęgnacyjną, która nawilży, ale także odżywi pasemka. W tym wypadku dobra może być odżywka do spłukiwania, która nie obciąża włosów za bardzo. Włosy suche szczególnie potrzebują odżywki, bo dzięki temu zapobiega się utracie wody. Odżywki na bazie olejów, keratyny czy jedwabiu będą doskonale się sprawdzać w takiej roli. Wysokiej jakości odżywka do włosów dokładnie odżywia włosy i sprawia, że są wygładzone i wyglądają zdrowo.

Włosy farbowane i zniszczone, a odżywki do włosów

Gdy regularnie poddajesz swoje włosy zabiegom farbowania i stylizacji, to są one szczególnie narażone na uszkodzenia i zniszczenia i wymagają mocnej ochrony. Wybierz odżywkę do włosów farbowanych, która nadaje włosom blask, chroni kolor i zmniejsza ubytki we włosach, powstające na skutek stylizacji. Tak samo włosy zniszczone, łamliwe i szorstkie, wymagają szczególnej ochrony. Aktywne odżywki wnikają w pasma i wygładzają włosy, chroniąc je. Regenerująca odżywka na zniszczone włosy, na przykład na bazie papaji, oparta na naturalnych składnikach, pomoże odbudować suche włosy. Odżywki naturalne są bardzo ważne dla włosów, bo pomagają działać bez sztucznych składników, a są lekkie dla włosa. Papaja dodaje blasku, ułatwia rozczesywanie i nadaje przyjemnego zapachu. Tak samo odżywka bananowa, na bazie masła kakaowego i olejów, znakomicie zregeneruje i odżywi włosy.

Jak używać odżywki do włosów?

Przede wszystkim trzeba się stosować ściśle do zaleceń producenta, które można wyczytać na etykiecie. Bardzo ważne jest, aby dokładnie aplikować odżywkę na włosy i najczęściej nakłada się ją od połowy długości włosów do końcówek. Jeśli nałożysz ją u nasady włosów, może to spowodować zbytnie obciążenie i efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Kluczowa sprawa w używaniu odżywki to czas trzymania jej na włosach. Jeśli producent zaleca pięciu minutowy okres aplikacji, należy dokładnie się do tego zastosować. Dzięki temu odżywka zadziała mocniej na włosy i wnika głęboko w strukturę włosów. Na koniec należy ją dokładnie spłukać, tak aby włosy nie były obciążone po tym kosmetyku. To wszystko wystarczy do tego, aby odżywka w pełni zadziałała. Pamiętaj o tym, że oprócz rodzaju włosów, Liczy się także stopień ich porowatości, który możesz sprawdzić za pomocą prostego testu ze szklanka wody lub wizyty u specjalisty. Zupełnie inne potrzeby mają włosy wysokoporowate, a inaczej zachowują się włosy niskoporowate. Wiedza na ten temat pozwoli Ci uniknąć wielu błędów w pielęgnacji. Twoja baza wiedzy to https://ohmyhair.com.pl/, gdzie znajdziesz mnóstwo cennych wskazówek o pielęgnacji włosów.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proudly powered by WordPress | Theme: Sprout Blog by Crimson Themes.